O webu


Všechny poctivé a pravdomluvné přátele zdraví

Rudolf Hegenbart

Chcete-li zanechat vzkaz nebo mne kontaktovat, využijte prosím formulář na konci těchto stránek.

47 odpovědí na “O webu”

 1. Dobrý den, bylo by prosím možné se s Vámi setkat?

 2. Ahoj Rudolfe,
  před zhruba 50 lety jsme si tykali, proto jsem si dovolil toto oslovení.
  Sice opožděně, ale i tak blahopřeji k Tvým 85 narozeninám, přeji hodně zdraví a spokojenosti do dalších let.
  Jak stárnu, tak nějak rekapituluji co se mi v životě povedlo, co se nezdařilo. Vzpomínám na lidi s kterými jsem se v životě potkal, jako třeba můj bývalý tchán Olda Němec, bezva člověk. A tak přišla i vzpomínka na Tebe, sice jsme spolupracovali jen chvíli, ale i za to díky. Byl jsi, jsi a budeš v mých vzpomínkách vždy fajn chlap.
  Zdraví Jindřich Krob – Brno

 3. Dobrý den pane Hegenbarte,

  přeji Vám hlavně dobré zdraví a chtěl bych Vás poprosit, zda by bylo možné se z důvodu konzultace s Vámi kontaktovat prostřednictvím e-mailu.

  Čtenářům tohoto webu se omlouvám a zároveň mne těší, kolik
  je ještě v Čechách a na Slovensku přemýšlivých lidí.

  Přeji vše dobré.

  S pozdravem ing. Jaroslav Lehečka

 4. Komise ÚV KSČ pro šetření událostí 17. listopadu 1989 napsal:

  Přeji dobrý den pane doktore. Napsal jste v jednom svém textu zde na vašem webu „k listopadovým událostem roku 1989 mě vyslýchala i komise ÚV KSČ v čele s profesorem Čadou.“ Zabývám se historií a velmi mě tato informace zaujala, protože jsem ve svém bádání na činnost takové komise nenarazil. Učinil jsem dotaz na Národní archiv, který přebíral Archiv ÚV KSČ, ale tam žádné písemnosti k takové komisi nemají. Mohl byste mi prosím blíže objasnit, o co přesně šlo. Bylo by zajímavé přečíst si její závěry. Děkuji Vám mnohokrát. MgA. Daniel Růžička

 5. Přeji dobrý den pane doktore. Napsal jste v jednom svém textu zde na vašem webu „k listopadovým událostem roku 1989 mě vyslýchala i komise ÚV KSČ v čele s profesorem Čadou.“ Zabývám se historií a velmi mě tato informace zaujala, protože jsem ve svém bádání na činnost takové komise nenarazil. Učinil jsem dotaz na Národní archiv, který přebíral Archiv ÚV KSČ, ale tam žádné písemnosti k takové komisi nemají. Mohl byste mi prosím blíže objasnit, o co přesně šlo. Bylo by zajímavé přečíst si její závěry. Děkuji Vám mnohokrát. MgA. Daniel Růžička

 6. Dobrý den,
  mohu se zeptat, jaké číslo popisné měla hájovna sourozenců Jaitnerových a jaké byly jejich poválečné osudy a také osudy bratrů Adolfa a Rudolfa Ptáčkových?
  Děkuji

 7. Dobrý den, pane Hegenbarte,

  na Vašich stránkách jsem objevil mnoho zajímavých informací a chci se dotázat, zda byste byl ochoten nechat své životní vzpomínky zaznamenat formou audio a částečně též video záznamu v rámci jednoho známého projektu, o kterém Vám více sdělím, pokud se mi (v případě Vašeho zájmu) ozvete na moji e-mailovou adresu. Děkuji předem za odpověď. S pozdravem J.Holík

 8. Vážený pane doktore,
  chtěl jsem Vám právě pro informaci odeslat materiál k úmrtí partyzánky Růženy Borské, roz. Doležalové. Jenže tato stránka bohužel formát nepřijala. Mohu-li Vám jej zaslat na jinou elektronickou adresu, dejte prosím vědět.
  Váš
  Václav Kašpar

 9. Dobrý den

  K Vášmu webu jsem se nedostal náhodou. Jmenují se Ľudovít Pivači, je mi 52 let, jsem ze Slovenska. Sbírám podklady, jelikož chci napsat knihu o listopadu 1989 a o době po něm. Tehdy mi bylo 25 let .Hledám pravdu, kat to doopravdy bylo. Nejsem historik ani spisovatel, i když mám za sebou hodně publikační činnosti a píšu básně a povídk od dětství. Vzpomínám čím dál , tím více na dobu socialismu a je mi líto za těmi časy. Stáhl jsem si hodně Vašich materiálu, hodně jiných článku a filmu o listopadu 1989, poctivě všechno nstuduji, jelikož chci naqpsat skutečně pravdivou knihu. Chci Vás proto poprosit, jestli mužu ve své knize citovat Vaše vyjádření a myšlenky, knížku Vám samozřejmě pošlu k posouzení, ještě před jejím vydáním. Přeju Vám hodně dobrého.
  S úctou

  Ludvík Pivarči

 10. Všechno nejlepší k narozeninám,hlavně zdraví do dalších let,nechce se ani věřit ,že už tolik let uteklo.Srdečně zdravím.

 11. Vážený pane, připravuji diplomovou práci a rád bych Vás poprosil o trochu Vašeho času a o možnost osobního setkání.
  děkuji za pochopení a přeji hodně zdaru
  Stanislav Caha, Jihlavsko

 12. Dobrý den, pane Hegenbarte, bylo by možné se s Vámi spojit?
  Z Brna zdraví
  M.

 13. Vážený pane Hegenbarte,
  chtěla bych se Vás zeptat, zda by bylo možné se s Vámi setkat nebo získat Vaše telefonní číslo?
  Děkuji Vám a přeji hodně zdraví a pohody.
  Marie Mičková

 14. Vazeny pane doktore,
  precetl jsem si se zajmem Vas rozhovor s M. Vankem v knize „Vitezove porazeni?“ a nyni Vase stranky. Jsem historik a zabyvam se v ramci vetsiho badatelskeho zameru o kulturach rozhodovani dilcim projektem, v nemz se zkouma na priklade komunistickeho Ceskoslovenska procesy politickeho rozhodovani v socialismu. Jde mi o rekonstrukci bezneho rozhodovaciho procesu, vztah formality a informality, vztah mezi statnimi a stranickymi organy, vliv vedeckotechnickeho rozvoje na tento proces a zmeny v nem. Bylo by mozne, abych s Vami navazal kontakt a Vam poslal nekolik otazek k tomu tematu?
  Predem dekuji za odpoved!
  S pozdravem
  Stefan Lehr

 15. Dobrý den pane Hegenbart,

  prosím, mohli bychom se spojit přes email? Určitě jste znal mého dědu Jakuba Rouska ze Žďáru.
  Děkuji
  S pozdravem

  Jan Rousek

 16. Smeršči a s nimi spoj. part. skupinám už dodejte místo v historii. Mirek Hlávka, znali jste se z Milovic (Šakvic) vždy vpomínal smutné výročí Cikháje, a brečel …Děkuji

 17. Dobrý den, pane Hegenbarte,

  bylo by prosím možné se spolu spojit na mobilu? Potřeboval bych se Vás zeptat na detaily, týkající se oddělení osady Kocanda od obce Cikháj. Paní starostka Cikháje mně sdělila, že datum, které je uvedeno na webu obce je přesné a že datum, které je uvedeno v Úředních listech (1. červenec 1950) neodpovídá úplně realitě. Jak to tedy přesně bylo?

 18. Vážený pane Hegenbarte,

  velmi se omlouvám, že Vás obtěžuji, ale chtěl bych Vás touto formou požádat o Váš autogram, Před časem jsem našel v pozůstalostech po svém dědečkovi, hajném z Božejova a členem partyzánské brigády Mistr Jan Hus korespondenci, ve které byly kromě jiného i dopisy prvorepublikových ministrů. A právě tímto okamžikem jsem nechtíc nastartoval svůj koníček, kterým je sbírání podpisů československých a českých ministrů a členů vlád od roku 1918 až do dnešních dní. Z celkového počtu cca 640 jsem jich získal kolem 480. Bohužel Váš mi mezi nimi chybí a velmi rád bych jej získal.
  Pokud by Vás to neobtěžovalo a zaslal byste mi Vaší adresu, odeslal bych Vám ofrankovanou obálku.
  Předem děkuji a přeji Vám hezký den, hodně zdraví a pohody

  S úctou

  Roman Leština
  Sokolská 100
  250 63 Mratín

 19. Vážený pane Hegenbarte,

  je mi ctí, že Vám můžu takhle napsat .
  Mám velikou prosbu na Vás . Velice rád bych se chtěl s Vámi setkat, pakliže je to možné? Zajímá mě, spousty
  věcí kolem 89 a především setkání s Vámi . Přijedu za Vámi velice rád, kamkoliv.
  Budu také velice potěšen za pár řádků na můj email.
  Přeji Vám pevné zdraví .
  Předem děkuji .
  S přátelským pozdravem a úctou k Vám,
  Viktor Pavlica

 20. Vážený pán Hegenbart, som zo slovenského týždenníka Život a rád by som s vami urobil rozhovor. Iný kontakt na vás som nezohnal, tak sa vám aj čitateľom internetovej stránky ospravedlňujem, že sa o to snažím cez túto diskusiu. Ak by ste s rozhovorom súhlasili, napíšte mi prosím na richard.filipko@ringier.sk, alebo sa môžeme spojiť aj telefonicky +421 915 731 096

 21. Vážený pane doktore,

  se zájmem jsem četl Vaše interview s profesorem Miroslavem Vaňkem v knize „Vítězové poražení?“ Ještě zajímavější informace jsem našel v knize „Nedalo se tady dýchat“, kde pan profesor popisuje Vaše úsilí o zlepšení životní prostředí v Československu.. Váš příběh mě velice zaujal, myslíte, že existuje nějaká šance se s Vámi setkat a realizovat s Vámi rozhovor?

  Děkuji, Jan Hrubeš

 22. Vážený pane Hegenbarte,
  mám na Vás prosbu, nebo přání. V posledním roce se stýkáme s panem Jiřím Vencovským z Prahy a při poslední návštěvě přišla řeč i na Vás. Pan Vencovský se měl s Vámi setkat v Praze i na Cikháji a měl jste mu podle vzpomínek i pomoci po roce 89. Projevil zájem o Vaše vzpomínky, ale nevíme, kde by se daly sehnat, pokud vyšly knižně. Byli bychom rádi za radu, popřípadě Vám na něj zašlu kontakt. Většinu léta tráví na své chatě na Stvořidlech. Děkuji a přeji stálé zdraví
  Pohanková Iveta, Rosička

 23. Vážený pane Hegenbarte,
  ráda bych napsala o panu učiteli Oldřichu Bartošovi.. Prosím, můžete mi sdělit emailové nebo telefonické spojení na jeho synovce ing Pavla Rýdla?
  Děkuji předem a srdečně zdravím.

  Věra Rudolfová

 24. Vážený pane Hegenbarte,

  ve své bakalářské a diplomové práci jsem se zabývala událostmi spojené se 17. listopadem 1989 a jak o celém revolučním dění informovala tehdejší československá média. Nyní, po úspěšném složení magisterských státních zkoušek, bych se tomuto tématu ráda věnovala i nadále v disertační práci, popřípadě publikacích. Přečetla jsem několik knih, které se týkají této problematiky; mluvila jsem s účastníky revolučních dní, ale stále mám dojem, že v naší mladé historii jakožto demokratického státu, jsou stále černá místa. Pravdou je, že Závěrečná zpráva komise FS jasně poukazuje na fakt, že to, co se stalo, byla jen náhoda a shoda okolností. Já si to osobně nemyslím. Chtěla bych se proto zeptat na tvrzení Václava Havla zapsané v knize V. Bartušky a v knize Pavla Žáčka: „Na Hegenbarta mi nesahejte, ten nám pomohl.“ Jak to bylo myšleno? Mohl byste popsat Vaši situaci a Vaše jednání v revolučních dnech roku 1989:

  Budu Vám velmi vděčná za odpověď. Tato problematika mě zajímá již delší dobu a myslím si, že by bylo správné, aby se ve školách neučilo, že Václava Havel je náš zachránce (podobně jako jste to napsal ve svém článku „Je na čase říct pravdu!“), jelikož děti, mladiství, ale i dospělí mají zkreslené názory na pojmy demokratický socialismus/sociální demokracie.

  S úctou a přáním hezkého dne,
  Jana Maredová

 25. Tomáš B U K Á Č E K, člen Klubu sběratelů autogramů
  Lesní 252/26
  591 02 Žďár nad Sázavou
  CZECH REPUBLIC
  e-mail: bukajdo@seznam.cz

  „Nejšťastnější člověk na světě je sběratel.“ (J.W.Goethe)

  Vážený pane Hegenbart,
  ———————————-
  předem Vás co nejsrdečněji zdravím z Českomoravské vysočiny a omlouvám se, že jsem si dovolil Vám napsat.
  Je mi 33 let a již dvacet let sbírám autogramy významných osobností z celého světa. Ve sbírce mám kolem 12.300 autogramů jak z České republiky, tak i z Ameriky, Afriky, Asie, Oceánie a to autogramy z oblasti dramatického, výtvarného umění, sportu, literatury, hudby, politiky, aj.
  Proto bych Vás chtěl poprosit o autogram. Pokud je to možné, uvítal bych i Vaši fotografii, která by obohatila moji sbírku.
  Předem Vám velice děkuji a přeji všechno nejlepší, hodně štěstí, spokojenosti a hlavně hodně zdraví.

  S pozdravem Tomáš Bukáček
  Lesní 252/26, 591 02 Žďár nad Sázavou

 26. Vazeny pane,
  dovolte abych se predstavil,
  kdyz me bylo 26 let odesel jsem po 21 srpnu 1968 do NSR, kde jsem az do duchodu pracoval a poslednich 15 let jsem vlastnil vlastni firmu na vyrobu nastroju k obrabeni kovu. Mel jsem jen nekolik zamestnancu, tedy mala firma.
  Tim chci jenom rici, ze jsem pracoval jak za socialismu v Praze, tak dlouhou dobu jako Arbeitnehmer, zamestnanec a nakonec i soukromy podnikatel. Myslim, ze mohu ruzna politicka zrizeni i ekonomicke systemy v dusledku osobniho proziti dobre porovnat.
  Cetl jsem pozorne Vas Web a pomohlo me to poznat Vase myslenky. Neco podobneho znam ze sveho pribuzenstva, kdy muj bohuzel nedavno zemrely svagr, patrici take do byvale nomenklatury, ovsem ne tak vysoko, pouze reditelem muzea se mnou vedl rosahle diskuze na podobne tema. Byly to zajimave rozhovory.
  Byl jsem schodou okolnosti 17 listopadu v Praze, kdyz jsem dostal vstupni vizum a projizdel jsem autem po Ujezde a videl letmym pohledem smerem k mostu a k narodnimu divadlu urcite zelene policejni jednotky. To bylo vse.
  Jinak me zajima cela ta situace okolo „Sametove revoluce“ (SR)a vse okolo. Znam i zpravu Miroslava Dolejsiho (MD). Ano zminuje se tam take o Vas. Vase svedectvi, kdyz porovnam obe tyto verze, se vlastne schoduji. To ze nektere jmeno (v tomto pripade Vase) zrovna neodpovida presne tomu co MD popsal je jiste pro Vas velice neprijemne, ale na podstate nahledu na celou historii SR to vlastne nic nemeni. Jsem prakticky Vaseho nazoru.
  Nejsem a nikdy jsem nebyl v KSC. Kdyz za mnou prisli, tak jsem se vzdy vymluvil, ze nejsem jeste dostatecne politicky vzdelany. Delal jsem si z nich srandu. Vedle me v CKD pracovali byvaly „muklove“ kteri si odsedeli 15 let za nic a doma museli nechat manzelku se tremi detmi. To byla moje politicka vychova.
  Vas web povazuji za velmi dulezity a urcite nekdy v budoucnosti, dnes naprosto vylouceno, na nej dojde rada. Musi Vas urcite zarazet a nebo take ne, ze ty nejvetsi podvody pripravovane na priklad v Prognostickem uradu, osoby zname a pak uplatnene v kuponove privatizaci ozebracili nas stat a dnes mame ty dluhy. Prostredky timto vyvedene vlastni ti co z 99% jsou byvaly komuniste, ci pochazi z rodin byvalych aktivnich clenu KSC. Od hradu pres poslaneckou snemovnu, vladu a vsechny ty milionare multimilionare a miliardare plati to same.
  Preji hezke svatecni dny
  Josef Kucirek

 27. Dobrý den, rád bych Vás kontaktoval za účelem vypracování mé seminární práce na téma 17. listopad. Byl by z Vaší strany zájem pohovořit o tomto tématu ?

  Děkuji za odpověd

 28. Rudolfe,srdečně zdravím a přeji zdraví, pohodu Tobě a celé Tvoji rodině. Promiň to důvěrné oslovení ale já myslím.že s ohledem na dřívější dobu mohu.Na starý kolena jsem si pořídil počítač, učím se a náhodou jem při prohlížení přišel na Tvůj web, tak jsem toho využil ke kontaktu. Té brutální hysterii kolem Tebe jsem nikdy nevěřil a veřejně jsem to i prohlašoval a vidím, že jsem dělal dobřel. Jsem starý (80) a s katedry výstavby strany jsem již nejstarší žijící člen. Všichni již odešli. Na Láďův hrob alespoň 2x do roka chodím pravidělně. Jedině se mnou drží partu Franta Frkal, od něj jsem získal tel. číslo a vloni jsem toho využil a popřál Ti k svátku. Pokud budeš mít chuť odpovědět, rád bych něco věděl o L.Maštalířským.Rudolfe zdravím jsem stále stejný a věřím, že ti mladší se dožiji lepších časů jak si to klasikové přáli. Franta Lázňovský.
  .

 29. Dobrý den pane Hegenbarte, existuje nějaká šance se s Vámi potkat? Děkuji za odpověď.

 30. Dobrý den,
  četl jsem vaše vyprávění v knize Miroslava Vaňka a velmi mne zaujalo, ve spolupráci s ním a Českou televizí připravujeme pořad věnující se důležitým osobám předlistopadové doby. V souvislosti s tím bych moc stál o setkání a rozhovor s Vámi. Děkuji a jsem s pozdravem.

 31. Vážený pane Hegenbarte,
  v současné době pracuji na bakalářské práci na FF UK věnované vztahu společnosti k „výpočetní technice“ v období 80. let. Vzhledem k tomu, že jste měl v této době na starosti otázky vědeckotechnického rozvoje (pokud jsou moje informace správné), chtěl bych Vás požádat, zda byste mi mohl zodpovědět několik otázek k tématu. Ať už prostřednictvím emailu, nebo při osobním setkání, které bych velmi uvítal.
  Předem děkuji za odpověd a jsem s pozdravem
  Aleš Žák

 32. Dobrý den, při hodnocení osoby V. Havla a jeho historického významu v souvislosti s jeho úmrtím jsem několikrát v nezávislých příspěvcích narazil také na Vaše jméno, proto jsem se o Vás začal zajímat. Po přečtení příspěvků na Vašich stránkách mám pocit, že jste věrný vlastenec, pevný komunista, nebo alespoň socialista a tak příliš nevěřím, že jste se tajně podílel na převratu v roce 1989 a na isntalaci Vaška na trůn. Pokud tomu však tak bylo, pak se ptám: Bylo opravdu nutné řešit tehdejší problémy naší republiky tímto způsobem? Bylo v silách jednotlivce ovlivnit zánik ČSSR? Bylo nutné předat vládu právě této skupině šašků kolem V.H.? Rád bych si od Vás něco přečetl, ale už se asi Vaše paměti sehnat nedají. Srdečně zdravím a přeji pevné zdraví. K.B.

 33. Rád bych získal informaci o pamětech R.Hegenbarta,zejm.o jeho působení na Zlínsku.Jsou někde publikovány?Má je někdo z blízkých kdispozici?Děkuji za odpověď!Ota Podlucký,Zlín.

 34. Vážený pane Hegenbarte,
  natáčím rozhlasový dokument o zámku Jezeří, na jehož záchraně jste se podílel. Bylo by možné se s Vámi setkat a natočit s Vámi také příspěvek?
  S pozdravem,
  Anna Štěpánková
  ČRo

 35. Vážený! Moc rád bych se s Vámi někdy potkal! Jediný okamžik osobního setkání s Vám jsem si vymazal z paměti, šlo tehdy o vyhazov na hodinu mého syna Pavla Hrabici z redakce Signálu.Byl mladý a romanticky prožíval konec roku 1989! Jenže narazil a já se za něho chtěl u Vás přimluvit. Nepochodil jsem. Dneska vím, že šlo o zanedbatelnou epizodu, Pracuji na rukopisu Ludvík Svoboda a jsem docela hodně momentálně zaneprázdněn. Ale jsem z Českomoravské vysočiny a mám u Jihlavy chalupu. Občas jsem publikoval v HaN a také v Obrysu – Kmen; nyní jsem napsal rozsáhlou úvahu Kult osobnosti jakých málo! Mohla by Vás zajímat, ale nemám elektronické spojení na Vás, mohu zaslat poštou. Řádky by měly být uveřejněny někdy v únoru. Mějte se pěkně! Zdeněk Hrabica

 36. Vážený pane Hegenbarte,
  Po delší době Vám opět píši ve věci Vašeho řídícího učitele p. Oldřicha Bartoše. Moc dalších podrobností se mi sice o něm zjistit nepodařilo, ale jen abyste věděl, že jsem na Vás nezapomněl. Pomocí známé ze SRN jsme našli „imigrační doklad“ o jeho příjezdu do Argentiny a stále bádáme po jeho osudech v Argentině.
  Kdysi jsem Vám slíbil jeho fotku s presidentem Benešem, ale bohužel jsem se k jeho synovci, který fotku vlastní, ještě nedostal. Snad se mi to v nejbližší době povede a samozřejmě Vám ji zašlu.
  Pokud by jste si vzpomněl ještě na nějaké okamžiky s p. Bartošem, byl bych moc rád. Kronika mého rodu, jejíž součástí je i kapitola o p. Bartošovi má už cca 40 stran a proto bych přivítal maximum materiálů o této problematice. Ideální by byly fotky, obrázky, autentické zápisky apod.
  Byl by jste moc laskav, kdybyste si na něco vzpomněl, popř. pohledal.
  Moc děkuji za projevenou laskavost.
  S pozdravem
  Ing. Pavel Rýdl

 37. Dobrý den,
  pátrám po stopách mého děda,Jana Suchého z Bystřice nad Pernštejnem.Obracím se na vás,neboť na internetu jsem ohledně něj nic nenašel,co jsem studoval,máte právě Vy dost zpracované.Ze vzpomínek mého otce měl působit v nějaké partyzánské skupině.Byl taky vězněn v Buchenwaldu,zemřel v roce 1953.Matně si vzpomínám,že na počátku 80 roků minulého století přišli na základní školu bývalí partyzáni,spolubojovníci děda.Pokud mně odkážete na nějaký zdroj,budu Vám vděčen.
  Marcel Suchý

 38. Dobrý večer,
  s velkým zájmem jsem si přečetl Vaše články týkající se historie 2 sv. války na Vysočině, konkrétně pak události spojené s partyzánskou brigádou M.J.H. v okolí Cikháje. Až do dnešních dní jsem čerpal informace zejména z knihy Lidé stateční a ti druzí, kterou mám od svého dědy, který na Žďársku také žil. Před 14 dny jsme se synem jako turisté prošli i značenou trasu part. brig. M.J.H. z Nového Města na Moravě přes Cikháj až do Vojnova Městce a kromě krásné přírody mě zaujala i spousta pomníčků a připomínek právě k této partyzánské brigádě. Při hledání dalších informací jsem pak nejprve přes internetové stránky Spolku pro vojenská pietní místa nalezl Váš příspěvek LIDÉ POD ŽÁKOVOU HOROU A TISŮVKOU ŽILI S PARTYZÁNY a následně dohledal i Vaše stránky. Musím říct, že jsem byl velmi potěšen velkou spoustou zajímavých článků doplněných dobovými fotografiemi. Vzhledem k tomu, že mě uvedené téma zajímá, dovolil bych si uvést svoji emailovou adresu s prosbou zda by bylo možné být s Vámi v kontaktu. Děkuji.
  S pozdravem Karel Bohdálek

 39. Nejprve Vám popřeji dobrý den a dobrého zdraví.
  Četl jsem hodnocení vaši práce
  ( Sny Jara 68 skončily 17.listopadu 89 ).
  V roce 2005 jsem si tento Váš dokument vytiskl.
  Dokument končil stranou 100 (stránek mělo být 134).
  Je pokračování?
  Poznámka:
  Osobně jsem byl ve Slušovicích na prohlídce pracovišť v roce 1989.
  Mohu potvrdit, že vše co je v dokumentu, byla pravda.
  V této době jsem pracoval v Tatře jako vrchní mistr zkušeben motorů vývojového oddělení Tatra Kopřivnice.
  Ve funkci vrchní mistr jsem vydržel až do 31.8.1999. Dál už jsem neměl síly.
  Naprosto s Vámi souhlasím, že těm, kterým pomůžete, se chovají farizejsky.
  To byl i můj případ.
  Dostal jsem nabídku na funkci ekonoma na ekonomickém úseku vývojového oddělení – referent zásobování. Po složitém projednávání na odborech jsem byl díky svému novému vedoucímu schválen.(Ale asi takto: “ ja jsem vedoucí zásobování a já si budu vybírat svoje spolupracovníky jak já uznám za vhodné.Když bude dobře pracovat bude patřičně odměněn, když ne, tak bude propuštěn.
  Já všem svým bývalým podřízeným za vyslovení nedůvěry děkuji, protože jsem se teoreticky a prakticky zdokonalil.
  Byl o moje znalosti a organizační schopnosti zájem.
  Pracoval jsem 5 let jako vedoucí servisu IVECO, a nikdo se neptal na moji minulost.
  Nyní pracuji jako technik dopravní firmy(60 kamionu) a majiteli vůbec nevadí, že jsem byl ve straně a v LM.
  Je mi 58 let.
  Rád bych si prostudoval Vaše hodnocení na minulá léta.
  Děkuji
  Jaromír Kašpárek 74275 Lichnov 124
  tel. 606664699

 40. Dobrý den, děkuji za připomenutí let nedávno minulých a přeji pevné zdraví! Petr Prucha

 41. Dobrý den, fotografie a texty je možné přiblížit opakovaným kliknutím na obrázek – poprvé se zobrazí na zvláštní stránce, po dalším kliknutí ve své původní velikosti.

 42. Přeji hezký den,
  chtěl bych si přečíst texty na obrázcích fotodokumentace let nedávno minulých. Z vašich stránek to není možné, text na obrázcích je svou velikostí nepatrný. Můžete mi zaslat e-mailemobrázky s větším rozlišením?
  Děkuji

 43. Dobrý večer, jsem studentka UK v Praze, mým oborem je dějepis a německý jazyk. V rámci dobrovolných předmětů jsem si letos v dějepise zapsala výběrovou přednášku s názvem Intelektuálové a moc, v níž si máme každý vybrat osobnost, která nás zaujala a napsat o ní asi na 5 stran seminární práci (nejedná se jen o informace o životě dané osobnosti, ale také o názory člověka na současné či minulé dění ve světové politice,ekonomice apod.). Já si vybrala jako osobnost Vás. Žiji ve Svratouchu, což je kousek od Cikháje a dozvěděla jsem se o Vás, když jsem sepisovala svou první větší seminární práci, a to o partyzánském oddíle Vpřed. Protože bych v této práci chtěla pokračovat, je to v podstatě další téma, které bych právě s Vámi chtěla prodiskutovat, tedy pokud byste byl ochoten…
  Pro začátek bych byla ráda, kdybyste souhlasil s prací o Vás a přistoupil byste na naše pozdější setkání.
  Předem děkuji za Vaši odpověď
  S pozdravem Vlasta Kynclová

 44. Dobrý večer,
  dnes som narazil na informáciu (10 rokov starú), že ste napísali pamäti – sú ešte vôbec niekde dostupné ? Na internete som na nich vôbec nenarazil (ojkrem informácie v REFLEX-e.)
  S pozdravom

  Marcel Slezák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*